Home Македонија Празничниот полициски час ќе започне во недела во 11 часот !

Празничниот полициски час ќе започне во недела во 11 часот !

Во текот на денешниот ден, забраната како што информираат од таму останува иста како и останатите денови односно од 19 часот до 5 часот наутро.

Во недела пак полицискиот час ќе започне од 11 часот и ќе трае до 5 часот наутро во вторник.

Од Владата соопштија дека одлуката е донесена, следејќи ја моменталната епидемиолошка состојба со Ковид -19, како и препораките на комисијата за заразни болести.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Короната ги откажа манастирските ручеци за Спасовден

Короната и посебните мерки за безбедност ги откажаа манастирските ручеци за големиот христијански празник Спасовден. Иако овој ден како своја слава го...

Короната во Штип не застанува. Денес нови 9 случаи

Короната во Штип не застанува. Денес се откриени нови 9 случаи на позитиовни на ковид 19. Од нив, 7 се вработени во...

Карбинци решава клучен проблем. Започна градбата на пречистителната станица

Карбинци решава клучен проблем. Започна градбата на пречистителната станица . 105,3 мил. денари е вредна идната пречистителна станица во карбинската општина...

Спасовски од Карбинци го повика ВМРО на разумност

Тех. премиер Оливер Спасовски денеска од Карбинци каде што беше по повод денот на општината, го повика ВМРО ДПМНЕ на разумност и...

Инспектори ќе ги едуцираат угостителите

Инспекторски тимови во наредните 10 дена активно ќе ги едуцираат угостителите за примена на протоколите за спречување на коронавирусот...