Home Штип Прес на ВМРО: Крстот за Водици во Ново Село ќе се фрла...

Прес на ВМРО: Крстот за Водици во Ново Село ќе се фрла во недостојна за него вода

Крстот за Водици во Штипско Ново Село ќе се фрла недостојна за него вода обвини на прес конференција локалниот огранок на ВМРО ДПМНЕ:
„Ова е доволен доказ како власта се однесува кон верските празници, животната средина, парите и здравјето на граѓаните. Неоговорност, несовесност и неажурност се зборовите со кои најсоодветно би ја опишале оваа власт. Ова не се празни флоскули, туку реална ситуација, која за жал, ја гледаме не само во несанираната цевка на колекторот, туку и насекаде низ нашиот град.
Партијата на власт, изгубена во рекетарските игри и матните зделки во четири очи, заборави на граѓаните и нивните потреби. Затоа, и овој Водици во фокусот на јавноста ќе биде не светоста на настанот, туку неоговорноста на локалната самоуправа во Општина Штип! изјави Игор Ефтимов, портпарол на ВМРО ДПМНЕ – Штип: Ова

На пресот на ВМРО ДПМНЕ, реагираа од општина Штип:
„Вашата грижа за проблемите во градот ја видовме во изминатите 10 години, посебно што имавте два мандати да го санирате и овој но и многу други проблеми во општина Штип.
Општина Штип прави напори до големиот христијански празник Богојавление-Водици проблемот со колекторската цевка да биде саниран, нешто за што вие не се ни обидовте да го решите“ стои во реакцијата.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Нови 62 заразени во Македонија, од нив 14 во Штип !

Повторно расте бројот на случаи на болни од корона вирусот. За само едно деноноќие земјава регистрира 62 новозаразени. Најголем број повторно...

ВИДЕО: Протестите низ САД не запираат – Запалени и полициски автмобили !

Во 25 градови ширум САД воведен е полициски час по протестите за убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој беше задавен од...

Франција одвои 1.3 милијарди евра за субвенционирање на купување на електрични возила – Кој ќе купи, ќе добие 10.000 евра гратис !

Француската влада објави повеќемилионски економски план за автомобилската индустрија – и таму е вклучено помош за производителите, а оние што...

Американците имаат нови шопинг навики: Корона вирусот ги натера се да купуваат он-лајн !

Пандемијата драстично ги промени потрошувачките навики. Американците прават залихи на храна и на други производи, но и се повеќе пазарат на...

ВИДЕО: Последното убиство на афро-американец разгоре насилни демонстрации низ 30 градови во САД !

Демонстранти низ САД се судрија со полицијата поради смртта на афро-американецот во Минеаполис кој се задуши под смртоносното притискање со нога...