Home Штип Прес на ГДУ До кога Главната раскрсница во Сењак ке биде...

Прес на ГДУ До кога Главната раскрсница во Сењак ке биде сообракаен страв трепет?

ГДУ Штип денес прес конференција посвети на главната раскрсници во населбара Сењак во Штип. За нив, тоа е место на сообракаен страв и трепет:
„ Денешната прес- конференција ја посветуваме на лагите коишто ги чувме за време на предизборието. Кај и да е, ќе се почнат нови лаги, па затоа да сугерираме на старите. Изначувме планови и идеи, коишто ни Населбата Сењак е една од поголемите населби во нашиот град, исто така таа се носи со една од поопасните раскрсници. Сакаме директно да го прашаме нашиот градоначалник, дали има преземено некакви мерки за безбедноста кај главната раскрсница во населбата Сењак и дали сѐ уште истата раскрсница е опасна за граѓаните, или пак тоа беше само за пред избори? Каков одговор ќе имаме на сето ова? изјави Бојана Дрангова, Национален комитет на ГДУ
На ова реагираа од општина Штип:
„Општина Штип работи на целосно нов проект за реконструкција на главната крстосница во населба Сењак помеѓу улиците „Сремски фронт“ и „Борис Крајгер“.
По завршување на проектот, ќе аплицираме до Министерство за транспорт и врски преку проектот за локални улици и патишта.
Би сакале да ви напоменеме дека на само неколку метри од таму, изградени се целосно нови улици, нова детска градинка, реконструирана е улицата „Петта партиска“, поставен е лежечки полицаец во близина на основното училиште „Димитар Влахов“ стои во реакцијата.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Задушница пред Прочка. Денес живите се сеќаваа на мртвите

Една недела пред прочка е ден посветен на мртвите. Денес христијаните ја одбележаа задушница. „Како секаде така и овде...

Пехчево: Робово и Умлена ќе добијат нови улици

Општината Пехчево ќе ја уредува патната инфраструктура во селата Робово и Умлена. За таа цел веќе потпиша договор со фирмата изведувач. Од...

Американските разузнавачи немаат докази дека Русија ќе се меша во изборите за претседател !

Новинарката на „Си-би-ес“ Кетрин Хериџ откри дали американските разузнавачи обезбедиле докази за наводното мешање на Русија на престојните претседателските избори...

Чави нема да биде тренер на „Барелона“ – Газдите ги одбиле сите услови кои ги поставил !

Чави, легендата на Барселона, минатиот месец се спомнуваше како можен кандидат за тренерската позиција во Барселона, која остана празна по отказот што...

ВИДЕО: Наскоро ќе биде пуштен најдолгиот тунел под Алпите вредени над 11 милијарди долари !

Градежните работи на илјадници метри долгата брза железница под швајцарските Алпи се при крај, а во срцето на овој дел е најдолгиот...