Home Штип Прес на СДММ Штип- СДСМ донесе ефикасен закон за млади.

Прес на СДММ Штип- СДСМ донесе ефикасен закон за млади.

СДСМ донесе ефикасен и конкретен закон за млади , испратија порака денес младите од партијата.
„СДСМ за двеипол години презема конкретни мерки кои носат брзи резултати и отвараат нови шанси за младите. Доказа за тоа е донесениот закон за младите кои носи поголема вклученост во
СДСМ за две и пол години презема конкретни мерки кои носат брзи резултати и отвораат нови шанси за млади. Доказ за тоа е донесениот Закон за млади, кој носи поголема вклученост на младите во носењето одлуки преку Национално собрание на млади, локални младински совети и собранија и повеќе сервиси за младите.Продолжуваме на патот на нашите цврсти заложби за младите, кои за СДСМ се најголем приоритет. На прав пат сме! изјави Трајче Стојчевски, претесдател на СДММ – Штип
Законот е излишен, возвратија од ВМРО ДПМНЕ:
„За каков Закон за млади станува збор, кога млади нема? За кој се предвидени тие мерки, кога нема кој да ги користи? Каков младински активизам и младинска работа, кога младите се летаргични поради општата состојба во државата“, стои во реакцијата на ВМРО ДПМНЕ.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Задушница пред Прочка. Денес живите се сеќаваа на мртвите

Една недела пред прочка е ден посветен на мртвите. Денес христијаните ја одбележаа задушница. „Како секаде така и овде...

Пехчево: Робово и Умлена ќе добијат нови улици

Општината Пехчево ќе ја уредува патната инфраструктура во селата Робово и Умлена. За таа цел веќе потпиша договор со фирмата изведувач. Од...

Американските разузнавачи немаат докази дека Русија ќе се меша во изборите за претседател !

Новинарката на „Си-би-ес“ Кетрин Хериџ откри дали американските разузнавачи обезбедиле докази за наводното мешање на Русија на престојните претседателските избори...

Чави нема да биде тренер на „Барелона“ – Газдите ги одбиле сите услови кои ги поставил !

Чави, легендата на Барселона, минатиот месец се спомнуваше како можен кандидат за тренерската позиција во Барселона, која остана празна по отказот што...

ВИДЕО: Наскоро ќе биде пуштен најдолгиот тунел под Алпите вредени над 11 милијарди долари !

Градежните работи на илјадници метри долгата брза железница под швајцарските Алпи се при крај, а во срцето на овој дел е најдолгиот...