Home Убавина и Здравје Природа и здравје -природна вијагра со 3 состојки

Природа и здравје -природна вијагра со 3 состојки

Лубеницата е една од најздравите намирници во светот и секако, еден од нашите омилени десерти во текот на топлите летни ноќи. Сепак, ова вкусно овошје во комбинација со уште 2 состојки, може да се претвори во совршен поттикнувач на задоволствата!

За среќа, во денешно време во маркет можеме да најдеме што и да посакаме, па брзо и лесно ќе можеш да си ја подготвиш оваа домашна вијагра, но за најдобар ефект можеш да почекаш до лето.

Потребни состојки: лубеница, калинка и лимон   /графика/

Постапка:

Употребете ¼ од лубеницата и исцеден сок од една калинка и еден лимон. Измешајте ги сите состојки во блендер. Можете да ја процедете смесата, но и не мора. Складирајте ја во стаклено шише и чувајте во фрижидер.

Употреба: Се препорачува да се испие 1/3 чаша сок во раните утрински часови, на празен стомак и исто толку пред вечера.

Оваа мешавина содржи природни хемикалии кои ќе го подобрат протокот на крвта до интимниот дел со што ќе се подобрат и вашите перформанси. Оваа домашна Вијагра може да ја користат сите луѓе, на било која возраст и пол.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Белгија го заврши фудбалското првенство пред време – Бриж нов шампион !

Белгија е првата земја во Европа чија фудбалска федерација ќе донесе одлука што да се прави со првенството и покрај тоа што...

Најбогатиот човек на светот, Џеф Безос донираше 100 милиони долари за храна !

Џеф Безос и неговата компанија Амазон, како дел од борбата против корона-кризата, ќе донира 100 милиони долари за сиромашните и најранливи групи...

Над 12.000 луѓе конкурирале за астронаут на НАСА и сакаат да бидат дел од новата мисија на месечината !

Над 12.000 луѓе се пријавиле да станат астронаути во новата програма на НАСА Артемис, објави американската вселенска агенција. Ова...

50 % од луѓето можат да го имаат Корона вирусот, но да немаат никакви симптоми, но ќе го пренесат на други !

Повеќе нови сознанија покажуваат дека луѓе без симптоми го поттикнуваат ширењето на корона вирусот, поради што во САД се разговара на високо...

Заради криза со вирусот на западот, кинескиот бизнис во опаѓање – Се бараат само заштитни маски !

Како што глобалната пандемија го зема својот данок кај извозно ориентираните производители, така се намалуваат и кинеските надежи за брзo економскo опоравување...