Природа и здравје – супер трик за подобар имунитет

0
81

Есента е веќе на голема врата, а со неа и вирусите, бактериите, доаѓаат честите настинки.

Можете да го зајакнете имунитетот со трикот на рускиот лекар Сергеј Бубновски кој тврди дека ова е една од најуспешните методи за подигнување на имунитет.

Наполнете ја кадата или некој сад со ладна вода. Најдобро е да додадете малку мраз во водата. Потоа ставете ги нозете во водата и така држете ги петнаесетина секунди, а потоа извадете ги, избришете ги со пешкир и облечете воленени чорапи.

Правете го ова секој ден и вашиот имунитет веднаш ќе профункционира. Ниту една болест нема да ви може ништо.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here