Home Убавина и Здравје Природа и здравје – Чај од ѓумбир, најздрава напивка

Природа и здравје – Чај од ѓумбир, најздрава напивка

Ѓумбирот како корен, со себе го носи епитетот – најздравиот во цел свет.Чај од ѓумбир – со исти карактеристики.Ако се прашувате зошто, познавачите на народната медицина велат: ги убива малигните клетки во организмот, ги топи маснотиите, прави детокс на организмот, ги намалува воспалителните процеси во организмот, поттикнува добра дигестија и го јакне имунитетот…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Короната ги откажа манастирските ручеци за Спасовден

Короната и посебните мерки за безбедност ги откажаа манастирските ручеци за големиот христијански празник Спасовден. Иако овој ден како своја слава го...

Короната во Штип не застанува. Денес нови 9 случаи

Короната во Штип не застанува. Денес се откриени нови 9 случаи на позитиовни на ковид 19. Од нив, 7 се вработени во...

Карбинци решава клучен проблем. Започна градбата на пречистителната станица

Карбинци решава клучен проблем. Започна градбата на пречистителната станица . 105,3 мил. денари е вредна идната пречистителна станица во карбинската општина...

Спасовски од Карбинци го повика ВМРО на разумност

Тех. премиер Оливер Спасовски денеска од Карбинци каде што беше по повод денот на општината, го повика ВМРО ДПМНЕ на разумност и...

Инспектори ќе ги едуцираат угостителите

Инспекторски тимови во наредните 10 дена активно ќе ги едуцираат угостителите за примена на протоколите за спречување на коронавирусот...