Природа и здравје – Pецепт против рак и за силен имунитет

0
419

Отецот Романо Заго, монах и научник од Францијa, му дал на светот рецепт за одличен имунитет и превенција на рак. Го споделуваме со Вас.

Потребни состојки: 500 грама природен мед; 350 грама свежи листови од алое (мора да бидат постари од 5 години); 6 лажици алкохол 70% (рум, виски, вотка).

Подготовката е следна:

Прво треба да ги измиете лисјата од алое, потоа внимателно исечете ги на половина (вертикално) и собирајте го гелот со лажица. Содржината ставете ја во блендер и додадете го медот и алкохолот. Сите состојки добро се мешаат додека не се добие хомогена мешавина.

Препорачливо е да се земе една лажица лек три пати на ден, половина час пред секој оброк. Лековитата смеса треба да се ​​чува во фрижидер на долната полица, а се препорачува користење на дрвена или пластична лажица при земање на лекот, a не метална лажица.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here