Home Популарно „Пријатели“ се враќаат на телевизија - Секој од актерите побогат за 3...

„Пријатели“ се враќаат на телевизија – Секој од актерите побогат за 3 милиони евра !

НBO Max ги обезбедил правата за серијата за 425. милиони доалри. Глумците ќе учествуават и во продукцијата на епизодите, а секој од нив би можела да заработи помеѓу два и три милиони евра. Иако подолго време се зборуваше дека серијата ќе се снима повторно, дури сега излегоа конкретни информации.

Метју Пери (50) во почетокот на февруари ги излудел своите обожаватели на социјалните медиуми со само еден пост. Тој напишал дека наскоро доаѓаат големи вести и тоа било очигледно доволно за многу обожаватели на серијата „Пријатели“ да очекуваат повторно да ја видат добро познатата екипа на малите екрани, а сега тоа е и официјално потврдено.

Актерската постава на „Пријатели“ ќе се собере на еден специјал после повеќе од 15 години откако заврши серијата. Специјалната епизода ќе се емитува на стриминг сервисот HBO Max, кој започнува во мај. Датумот допрва треба да биде објавен.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Белгија го заврши фудбалското првенство пред време – Бриж нов шампион !

Белгија е првата земја во Европа чија фудбалска федерација ќе донесе одлука што да се прави со првенството и покрај тоа што...

Најбогатиот човек на светот, Џеф Безос донираше 100 милиони долари за храна !

Џеф Безос и неговата компанија Амазон, како дел од борбата против корона-кризата, ќе донира 100 милиони долари за сиромашните и најранливи групи...

Над 12.000 луѓе конкурирале за астронаут на НАСА и сакаат да бидат дел од новата мисија на месечината !

Над 12.000 луѓе се пријавиле да станат астронаути во новата програма на НАСА Артемис, објави американската вселенска агенција. Ова...

50 % од луѓето можат да го имаат Корона вирусот, но да немаат никакви симптоми, но ќе го пренесат на други !

Повеќе нови сознанија покажуваат дека луѓе без симптоми го поттикнуваат ширењето на корона вирусот, поради што во САД се разговара на високо...

Заради криза со вирусот на западот, кинескиот бизнис во опаѓање – Се бараат само заштитни маски !

Како што глобалната пандемија го зема својот данок кај извозно ориентираните производители, така се намалуваат и кинеските надежи за брзo економскo опоравување...