Home Популарно Русија: Бивш шеф на затвор се самоубил, откако бил осуден на три...

Русија: Бивш шеф на затвор се самоубил, откако бил осуден на три години затвор !

Поранешен шеф во руски затвор се самоубил во московскиот суд, откако бил осуден на три години затвор, јавуваат руските медиуми.776

Виктор Свиридов, кој порано бил шеф на Секторот за сообраќај на Сојузната затворска служба, бил осуден за изнудување 10 милиони рубли од поранешен заменик-директор.

Свиридов си пукал во главата само неколку моменти откако судијата наредил да оди во притвор. Портпаролката на судот изјави за локален весник дека пиштолот најверојатно самиот го донел во судницата.

Полицијата е на местото на настанот и руските власти најавија истрага за безбедноста на судот, јавува Би-Би-Си.Свиридов, наводно, имал терминален карцином во четврта фаза. Пред судењето, тој бил во домашен притвор.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

За пет месеци од обичен грип, во САД починале 16.000 лица а заразени се над 29 милиона !

Најмалку 105 деца починаа од грип во оваа сезона, покажуваат податоците објавени од страна на американскиот Центар за контрола и ...

ВИДЕО: Илјадници маршираа во Лондон за слобода на Џулијан Асанж, основачот на „Викиликс“ !

Илјадници луѓе во Лондон, маршираа за ослободување на Џулијан Асанж. Тие протестираа за да извршат притисок врз британската влада да одбие...

ФОТО/ВИДЕО: Први снимки од новиот костим на Бетмен, додека се снимаше во Глазгов !

Бетмен се спушти во Глазгов со целосен оклоп во црно додека во саботата снимаа сцени со брза бркање на мотор.

„Пријатели“ се враќаат на телевизија – Секој од актерите побогат за 3 милиони евра !

НBO Max ги обезбедил правата за серијата за 425. милиони доалри. Глумците ќе учествуават и во продукцијата на епизодите, а секој од...