Home Штип Санација на колекторската цевка во Ново Село до Водици

Санација на колекторската цевка во Ново Село до Водици

Итна санација на колекторската цевка во Ново Село до празникот Водици, им вети градоначалникот Бочварски на штипјани:
„ Опцијата со која сакаме да ја извршиме санацијата на колекторската цевка на мостот кај Ново Село е од времен карактер. Ова ќе е добро решение за граѓаните во Ново Село, особено за во летниот период кога од оштетената цевка се ширеше непријатна миризба. Тоа сега ќе го нема“, истакна градоначалникот на Штип, Благој Бочварски.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

ВИДЕО: Климатска криза во Шпанија !

Владата на Шпанија официјално прогласи „климатска криза“ и предложи мерки за борба против климатските промени. Мерките, меѓу другото, подразбираат големи задолжителни...

Ирански пратеник дава три милиони долари, за убиство на Трамп !

Ирански пратеник понуди награда од три милиони долари за „оној кој ќе го убие американскиот претседател Доналд Трамп“, јави иранската агенција „Исна“.

Наместо да добијат помирен живот, по откажувањето од кралските титули, Хари и Меган станаа поголема мета на папараците !

Плановите на принцот Хари за „мирен живот“ не одат баш како подмачкано додека им се приклучува на својата сопруга и...

Путин ја потврди новата руска Влада !

Рускиот претседател Владимир Путин ја одобри новата влада во земјата во која остануваат повеќе министри од претходниот мандат, но со...

Новиот смртоносен вирус, од Кина веќе се прeфрли во САД !

Вирусот, што предизвикува мистериозно респираторно заболување, а кое неодамна беше откриено во Кина, се прошири и надвор од азискиот континент.„Њујорк Тајмс“ пренесува...