Home Популарно Се сеќавате на хитот „Gangnam Style“ ? Пејачот Псај исчезна...

Се сеќавате на хитот „Gangnam Style“ ? Пејачот Псај исчезна…

Јужнокорејскиот пејач Парк Јае-санг, познат под името Псај(Psy, 42),  ги урна сите рекорди со песната „Gangnam Style“, која во 2012 година собра 3,6 милијарди прегледи.

За околу половина година хитот имаше надминато милијарда кликови па така Псај стана првиот изведувач на светот на кого тоа му успеало.

Тогаш многумина го нарекуваа „кралот на Јутјуб“ и сите низ светот го изведуваа неговиот танц од спотот. Тој подоцна ја објави песната „Gentleman“ која исто така надмина милијарда прегледи. Сепак, неговата светска слава брзо спласна. Псај и понатаму се бави со музика, но не објавува песни толку често а и оние штоп ги објавува не достигнуваат милијарди прегледи како претходно. Сепак, и понатаму тој има милиони прегледи, само што не е вирален како некогаш.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Короната ги откажа манастирските ручеци за Спасовден

Короната и посебните мерки за безбедност ги откажаа манастирските ручеци за големиот христијански празник Спасовден. Иако овој ден како своја слава го...

Короната во Штип не застанува. Денес нови 9 случаи

Короната во Штип не застанува. Денес се откриени нови 9 случаи на позитиовни на ковид 19. Од нив, 7 се вработени во...

Карбинци решава клучен проблем. Започна градбата на пречистителната станица

Карбинци решава клучен проблем. Започна градбата на пречистителната станица . 105,3 мил. денари е вредна идната пречистителна станица во карбинската општина...

Спасовски од Карбинци го повика ВМРО на разумност

Тех. премиер Оливер Спасовски денеска од Карбинци каде што беше по повод денот на општината, го повика ВМРО ДПМНЕ на разумност и...

Инспектори ќе ги едуцираат угостителите

Инспекторски тимови во наредните 10 дена активно ќе ги едуцираат угостителите за примена на протоколите за спречување на коронавирусот...