Србија: На каучот имал икона а под него мал магацин со оружје !

0
153

Припадници на српското министерство за внатрешни работи, го уапсиле М.К. за неовластено производство и промет на дрога, како и оружје.

Пронајдени се 5,9 килограми марихуана и цел арсенал оружје, а најинтересно било што на каучот држел слика од Свети Јован, а под каучот цела муниција.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here