Home Популарно Таван од ресторан на аеродромот во Атланта паднал - Едно лице повредено...

Таван од ресторан на аеродромот во Атланта паднал – Едно лице повредено !

Дел од таванот на ресторанот се срушил на меѓународниот аеродром „Хартсфилд-Џексон“ во Атланта поради што едно лице побара лекарска помош, соопштија официјални лица од аеродромот.

Несреќата се случила во близина на еден од најблиските главни терминали за домашен сообраќај, се наведува во соопштението на аеродромот.

Аеродромот не ја соопшти природата на повредите на лицето, но изјави дека тоа е пренесено во болница.

https://www.wsbtv.com/news/local/part-ceiling-atlanta-airport-restaurant-collapses/ZY7WRCCWGFDNNOJSCIXPBBSVE4/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

60 милиони денари за 12 општини во земјава

Дванаесет општини од државата меѓу кои и Кочани ќе поделат грант средства од над 60 милиони денари преку Проектот...

Втор ден карантин во Штип и Карбинци. Попуштаат и трпението и нервите

Штип и Карбинци го живеат вториот карантински ден од вкупно три. Животот во овие две општини е сведен на минимум. Веќе втор...

Три улици во Таринци добија асфалт. Се работеше и за време на карантин

Три улици во Таринци добија асфалт. За да се запазат роковите, се работеше и за време на карантин. Претходно, екипи на ЈП...

Пет децении Кинг Наат Велиов го слави името на Кочани и Македонија низ светот. Настапувал на иста сцена со Мајкл Џексон, а свирел и...

Пет децении Кинг Наат Велиов го слави името на Кочани и Македонија низ светот. Со својата група Кочани Оркестар, свиреле на најпрестижните...

Документите се подготвуваат. Патот за Германија го чека крајот на короната

Короната само направи застој, но не го намели интересот за времено или трајно заминување во странство. Документите се подготвуваат и...