Тешка сообраќајна несреќа кај Штип. Двајца мртви и неколку повредени

0
984

Две лица загинаа, а најмалку уште толку се повредени во тешка сообраќајна несреќа кај Штип, во близина на Три Чешми, во директен судир на два камиона. Засега нема информации за идентитетот и возраста на починатите, ниту се знае од каде потекнуваат.

Несреќата која во смрт испрати две лица, се случи попладнево, а полицискиот увид треба да ги кажа причините за истата. Поради полицискиот увид сообраќајот беше во неколкучасовен прекин.

Повеќе детали, полицијата најавува за утре.

 

https://www.youtube.com/watch?v=GIdqDOjG3MI&feature=youtu.be

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here