Тракторист почина кај Лозово

0
183

74-годишен жител на Скопје завршил во река кај Лозово, откако веројатно добил удар и починал додека управувал трактор. Смртта била констатирана од лекар од Свети Николе.

Увид на местото извршила екипа од Полицската станица Свети Николе. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предадено на семејството за погреб.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here