Уставниот суд во среда ќе каже дали референдумот е легитимен !

0
93

Уставниот Суд на Македонија денеска на својата официјална страница сподели дека донел одлука на 19. месецов да се одржи седница за оценување на уставноста и законитоста на одлуката за распишување на референдум.

acheter des répliques de montres Седницата ќе се одржи во среда.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here