Утре кошаркарски турнир во Кочани

0
97

Утре Кочани ќе биде домаќин на кошаркарски турнир по повод манифестацијата ,,Денови на кочанскиот ориз”.

По јавниот повик за пријавување на екипи, на турнирот учество пријавија вкупно 12 кошаркарски тимови, кои ќе одиграат натпревари поделени во 4 групи.

Натпреварите од групите ќе се одиграат утре, а турнирот ќе биде комплетиран викендов.

balenciaga schuhe verkau Од Општина Кочани најавија 15 илјади денари за првопласираната екипа, 10 илјади за второпласираната, а за победникот од натпреварот за третата позиција следуваат 5 илјади денари.

Натпреварите за првите три места ќе се одиграат во сабота.

https://www.youtube.com/watch?v=iRnUg4poic4&feature=youtu.be

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here