Фудбалската репрезентација до 19 години во Анталија

488

Фудбалската репрезентација до 19 години на подготовки во Анталија, Турција од 23-ти до 28 јануари.Младите репрезентативци ќе одиграат две контролни средби со соодветната селекција на Азербеџан.
Дел од младинските репрезентативци е штипјанецот Иван Николов, кој е фудбалер на прволигашот Академија Пандев.