ХИТ ФОТО: Путин и на венчаница ?!

105

Венчаницата на која е насликан рускиот претседател Владимир Путин, е хит на социјалните мрежи. Тој е во кимоно, со ангелски крилја. Сликата од свабата, за која се верува дека е направена во Русија, наголемо се споделува на Твитер. И не само што е главен лик, туку е и ангел…