Хрватска: Политичарка од Сплит, пијана прегазила човек кој загинал на лице место !

0
217

Вера Бегиќ-Блечиќ секретар за спорт на градот Спилт, мртва пијана возејќи во спротивен правец предизвикала сообраќајна несреќа во која што загинал еден човек. Таа возела со 1,81 промил алхохол во крвта во спротивн правец по автопатот Нова Вас-Вишијан и удрила во шкода во кој што било тричлено семејство од Словенија.

Со автомобилот удира во заштитната ограда, па отако била отфрлена од ударо со пежото удрил во автомобил со пулски регистерски ознаки, а 41-годишниот возач загинал.

Според последните информации, таа е приведена во полиција.Одредена и е мерка притвор од 30 дена а да не влијае на сведоците.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here