Home Балкан Хрватскиот министер за здравство купил куќа од половина милион евра

Хрватскиот министер за здравство купил куќа од половина милион евра

Министерот за здравство во хрватската Влада, Милан Кујунџиќ, е на огромен удар од јавноста, бидејќи во ценатрот на Загреб купил куќа од 360 метри квадратни, вредна половина милион евра. На прашањето за потеклото на парите, Кујунџиќ рекол дека во последните десет гопдини со сопругата заработил 800.000 евра ,а доколку кажаното не е точно тој ќе умрел од срам.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Американски лекар, има успешен лек за Корона вирусот – Од 1000 пациенти за кои се грижи, никој не починал !

Американски лекар кој лекува пациенти заразени со Ковид-19 во Монро веќе три недели е многу успешен во ова и нема смртни случаи,...

Основачот на „Твитер“ донира една милијарда долари за борба против пандемијата !

Основачот и сопственик на Твитер, Џек Дорси, најави дека ќе донира една милијарда долари за да помогне во борбата против пандемијата од...

Минималната потрошувачка кошничка тежи 32.941 денари !

Ред. бројЕлементи кои ја формираат вредноста  на минималната синдикална кошницаMeсец 3 2020% учество структура1.Исхрана и пијалоци13 888,9742,162.Домување10 421,1331,643.Хигиена2 355,897,154.Превоз2 363,917,185.Облека и обувки2 136,116,486.Култура1 066,793,247.Одржување...

Андреа Бочели, сам со он-лајн концерт во Миланската катедрала !

Познатиот оперски пејач, Андреа Бочели, во недела, за католичкиот Велигден, ќе има настап во Миланската катедрала, која ќе биде празна,...

Руската вакцина против Коронавирусот влезе на листата на СЗО !

Истражувачкиот институт за вакцини и серуми на руската Федерална агенција за биомедицина соопшти дека нивната вакцина против коронавирусот е ...