Home Македонија Цените на горивата поскапеа за половина денар !

Цените на горивата поскапеа за половина денар !

Од синоќа на полноќ за половина денар поскапеа горивата, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Новата цена на бензинот Еуросупер-95 ќе изнесува 61 денари за литар, додека Еуросупер-98 ќе се продава за 63 денари за литар. Еуродизелот (D-EV), пак, ќе чини 52 денари.

За половина денар се зголемува и малопродажната цена на екстра лесното масло за домаќинствата, коe од полноќ ќе се продава за 52 денари за литар.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Србите нема каде да одат на одмор…Грција од утре ги затвора границите за нив !

Грција од утре во 6 часот наутро ги затвора границите за државјаните на Србија, потврди за Н1, српскиот министер Расим Љаиќ. Одлуката...

Белград и Приштина сепак разговарале за размена на територии !

Поранешниот американски советник за национална безбедност Џон Болтон тврди дека уште во 2018 година една од работите за кои зборувале Белград и...

Уролог од Тетово починал од компликации од Ковид – 19 во скопска болница !

Од компликации од коронавирус во Градската општа болница „8 Септември“ почина 64-годишниот доктор Арификмет Деари, уролог од Тетово. Министерот за...

ВИДЕО: Колумбо е виновен што ја откри Америка…урната уште една статуа на морепловецот во Балтимор !

Демонстрантите во Балтимор ја соборија статуата на Кристофер Колумбос во текот на ноќта и ја фрлија во Атлантскиот океан. Снимките објавени...

Германија: По жестоките критики, канцеларката Меркел почна да носи заштитна маска !

Германската канцеларка Ангела Меркел започна да носи заштитна маска во јавноста, откако таа беше мета на критики поради тоа што не...