Црногорски мафијаш убиен во Атина !

623

Во ресторан во Атина беа убиени лидерите на црногорски криминален шкаљарски клан Стеван Стаматовиќ и Игор Дедовиќ, јавуваат српските медиуми.

Во пукањето во ресторанот е ранета и една жена.Според првичните информации, четворица напаѓачи со качулки упаднале во ресторано и пукале со автоматска пушка.На масата на убиените умало вкупно десет луѓе, меѓу кои и деца.

Грчките медиуми пренесуваат дека станува збор за невидено дивеење, убиство пред голем број гости кои можеле да настрадаат.