Home Спорт “Челични“ ќе тренираат во базенот во Куманово

“Челични“ ќе тренираат во базенот во Куманово

Комисијата за здравство, одлучи базените да бидат отворени за пливачите, но тие што се регистрирани како активни спортисти за клубови.Тренерот на Пливкачкиот клуб“Челични“, за ТВ Стар истакна дека е добро што е дозволен тренажен процес…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Белград и Приштина сепак разговарале за размена на територии !

Поранешниот американски советник за национална безбедност Џон Болтон тврди дека уште во 2018 година една од работите за кои зборувале Белград и...

Уролог од Тетово починал од компликации од Ковид – 19 во скопска болница !

Од компликации од коронавирус во Градската општа болница „8 Септември“ почина 64-годишниот доктор Арификмет Деари, уролог од Тетово. Министерот за...

ВИДЕО: Колумбо е виновен што ја откри Америка…урната уште една статуа на морепловецот во Балтимор !

Демонстрантите во Балтимор ја соборија статуата на Кристофер Колумбос во текот на ноќта и ја фрлија во Атлантскиот океан. Снимките објавени...

Германија: По жестоките критики, канцеларката Меркел почна да носи заштитна маска !

Германската канцеларка Ангела Меркел започна да носи заштитна маска во јавноста, откако таа беше мета на критики поради тоа што не...

Баер Минхен, победник на Купот на Германија !

Баерн Минхен со победата над Баер Леверкузен 4:2 го освои Купот на Германија. Бававарците освоија нова двојна круна во Германија, а во...