Home Балкан Шешељ остана без профилот на „Твитер“ !

Шешељ остана без профилот на „Твитер“ !

Социјалната мрежа Твитер го суспендираше профилот на лидерот на српските радикали, Воислав Шешељ поради, како што велат, кршење на правилата на Твитер.

Шешељ во последните неколку дена на таа социјална мрежа за неистомислениците и политичките противнци пишуваше коментари кои, според реакциите на други корисници, имале елементи на говор на омраза.

Опонентите на Шешељ пак, го поздравија суспендирањето и се заблагодарија на сите оние кои во последните 24 часа го пријавувале неговиот профил.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

За пет месеци од обичен грип, во САД починале 16.000 лица а заразени се над 29 милиона !

Најмалку 105 деца починаа од грип во оваа сезона, покажуваат податоците објавени од страна на американскиот Центар за контрола и ...

ВИДЕО: Илјадници маршираа во Лондон за слобода на Џулијан Асанж, основачот на „Викиликс“ !

Илјадници луѓе во Лондон, маршираа за ослободување на Џулијан Асанж. Тие протестираа за да извршат притисок врз британската влада да одбие...

ФОТО/ВИДЕО: Први снимки од новиот костим на Бетмен, додека се снимаше во Глазгов !

Бетмен се спушти во Глазгов со целосен оклоп во црно додека во саботата снимаа сцени со брза бркање на мотор.

„Пријатели“ се враќаат на телевизија – Секој од актерите побогат за 3 милиони евра !

НBO Max ги обезбедил правата за серијата за 425. милиони доалри. Глумците ќе учествуават и во продукцијата на епизодите, а секој од...