11 лица повредени при нова вооружена престрелка во ноќен клуб во САД !

0
120

Најмалку 11 луѓе се ранети во пукање во бар-дискотека на југот на Калифорнија, соопштија пожарникарите и полицијата.Настанот се случил во местото Таусанд Оакс, станбено предградие на Лос Анџелес, каде што се одвивала студентска прослава.

Во инцидентот се регистрирани најмалку 30 истрели.Локалната полиција утврди дека има најмалку 11 ранети во таа зграда.Според Лос Анџелес Тајмс, биле истрелани најмалку 30 истрели.

Анонимен сведок, кој е цитиран од весникот, изјави дека маж влегол во барот околу 23:30 часот и почнал да пука од „црн пиштол“.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here