Home Балкан 18 000 евра на Беквалац за час и половина пеење.

18 000 евра на Беквалац за час и половина пеење.

Градоначалникот на Лесковац Горан Цветановиќ наречен Фараон од денес е на жесток удар на јавноста. За само час и половина пеење за Нова Година тој на Жељко Васиќ му наброил околу 18 000 евра. Веќе вчера, за дочек на Стара нова година речиси истата сума тој ја исплатил и на Наташа Беквалац која исто така пеела само час и половина.Исплатата на Беквалац градоначалникот Цветановик ја ставил во ставката Мала вредност, што посебно ги разгневило сограѓаните. Инаку Лесковац е град со речиси 15 000 невработени.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Ако карантинот не се почитува главата си ја ставаме во торба.

Претстои тридневен целосен карантин  како најсериозна мерка досега  против   Короната. Од утринава маркетите  беа полни со  грагани  што  упатуваше дека  овој пат ...

Над 80 отсто од македонското стопанство погодено од кризата. На ризик се над 40.000 работни места

Над 80 отосто од македонското стопанство е погодено од кризата, предизвикана од коронапандемијата. Ова во директен ризик носи дури  40.000 работни места…

Радикална одлука. Производството во Штип за прв пат ќе застане целосно

Радикална одлука стапува во сила од утре. За прв пат производството во Штип ке застане  целосно во напорите да се  спречи ширењето ...

Штип денес запиша 16 нови корона позитивни и тројца оздравени пациенти

Штип денес запиша 16 нови корона позитивни и тројца оздравени пациенти, покажува статистиката на Институтот за јавно здрајве. Во болницата во Штип...

Регулаторната комисија жестоко и се закани на ЕВН. Граѓаните да не ја авансираат најмоќната компанија во државата

ЕВН може да остане без лиценца за работа доколку  итно компанијата не  го реши проблемот со паушалното пресметување на потрошената струја...