15.9 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Рама: Не сме спремни за ЕУ

Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека Албанија се уште не е подготвена да стане членка на Европската Унија, но дека ги исполнила сите услови за започнување на претпристапните преговори за членство. Тој истакна дека Албанија започна да напредува во клучните реформи, како што се судството, пазарната економија и слично. „Ова е предизвикувачки процес, но тоа е единствениот начин“, рече Рама.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles