15.6 C
New York
Tuesday, September 27, 2022

Buy now

spot_img

Дигитално следење на квалитетот на речните води

УХМР дигитално ќе гo мониторира квалитетот и загадувањето на реките. Од Институцијата информираат дека мониторингот е од исклучителна важност за да се проценат промените што настануваат во реките поради интензивните испуштања на отпад, отпадни води, пестициди и други загадувачки материи од домаќинствата, земјоделството и индустријата во речните води.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles