17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Македонија пат: Нови 130 вработени за една година

Јавното претпријатие за одржување и заштита на магистралните и регионалните патишта, порано познато како „Македонија пат“, годината 2020 ја завршило со 843  вработени, што е за 130 работници повеќе во однос на претходната година. Трошоците за зголемување за платите пораснале за 17,9 отсто и станува збор за сума од нешто повеќе од 500.000 евра.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,787FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles