20.2 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Србија: Се предлагаат Ковид пропусници

На денешната седница на Кризниот штаб е одлучено  во Србија да се воведат ковид пропусници. Според Блиц уредбата за воведување на ковид сертификатот треба да биде усвоена на утрешната владина седница. Кризниот штаб одлучил дека пропусниците нема да бидат потребни за аптеки и продавници, но според Блиц, кој напоменува дека се уште нема точни информации, најверојатно ковид сертификатите ќе се бараат во ноќните клубови и баровите.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles