3.6 C
New York
Sunday, December 5, 2021

Buy now

spot_img

Убедлива победа на „Брегалница“ против „Охрид“

Убедлива победа од 4:0 оствари штипска Брегалница, во рамки на осминафиналето од Купот на Македонија,  против екипата на Охрид.

Головите за Брегалница ги постигнаа Џокиќ во 35 –тата минута, Кудија во 71 –та  и  Мартин Стојанов 90-та минута.  Разултатот го надополни и автогол на гостинскиот фудбалер  Цветановски во 58 минута.

Штипските сини, беа доминантни во текот на целиот натпревар, што на крајот се  рефлектираше и со одлична гол разлика.

Во останатите натпревари, се постигнаа следниве резултати:

Академија ПАНДЕВ-Македонија ЃП 1:2

Шкендија- Ренова 5:0

Вардар- Скопје 1:0

Пелистер- Работнички 1:0

Шкупи- Тиквеш 1:0

Струга- Борец 2: 1

Беласица– Силекс -откажана

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,044FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles