17.4 C
New York
Sunday, September 25, 2022

Buy now

spot_img

34 ученици во изолација во Делчево

Поради позитивни случаи, во Делчево, пак,  онлајн настава следат 34 ученици:

Станува збор за две паралелки од по 17 ученика од VI и IX одделение во  ОУ ,,Св.Климент Охридски”., информираат од Центарот за јавно здравје Делчево.

За да се види реалната слика на позитивни ученици, во тек е ковид скрининг по случаен избор, кој од наредната недела треба да започне во сите основни и средни училишта во регионот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles