7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Генерално собрание на Џиу Џицу федерацијата

Синоќа во Штип, се одржа Генералното  собрание на  Џиу Џицу  Федерацијата, на кое Виктор  Велинов, раководител на клубот Осенсеи  беше избран за потпретседател. За потпретседател е избрана  Катерина  Бошковска., генерален секретар  Ицо Колевски,, спортски директор  Александар Ацевски, претседател на Судиската комисија  е Христијан  Јованов од Штип.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles