3.3 C
New York
Thursday, December 9, 2021

Buy now

spot_img

Лекарски бонус за промоција на вакцини во Словенија

Словенечката влада усвои проект за забрзување на стапката на вакцинација против Ковид-19, што ќе обезбеди поттик за општите лекари и нивните тимови активно промовираат вакцинација. Лекарите ќе имаат право на бонуси доколку најмалку 45 отсто од нивните регистрирани пациенти постари од 50 години ја примиле првата доза или барем 55 отсто биле целосно вакцинирани.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,052FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles