-0.8 C
New York
Tuesday, November 30, 2021

Buy now

spot_img

Прва одбојкарска лига

Единаесет во машка и осум во женска конкуренција утре ќе го почнат натпреварувањето во 29-от македонски одбојкарски шампионат. Екупата на УГД Штип, му гостува на актуелниот вицепрвак Универзитет во Тетово. Во останатите двојки се среќаваат:

Вардар – Лирија, Шкендија – Дибра волеј, Јанта волеј – Македонија Џио, Борец – Весна Пробиштип,  а слободна е екипата на Струмица.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,036FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles