13.2 C
New York
Thursday, December 2, 2021

Buy now

spot_img

Утре ќе се одигра 11 коло во ПМФЛ. Брегалница гостува кај Пелистер

Утре со почеток од 14.00 часот ќе се одиграат натпреварите од 11 коло во првата македонска фудбалска лига. Отакако се избори за пласман во четвртфинале во Купот на Македонија против екипата на Струга,  ФК Брегалница утре во редовното 11 коло ќе гостува кај последно пласираната екипа на табелата Пелистер. Останатите двојки се:

Македонија ЃП – Струга

Скопје – Тиквеш

Шкендија – Работнички

Борец – Академија . Пандев

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,043FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles