11 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Шестмина загинати во пожар во куќа во БиХ

Шест лица загинаа и неколку други се повредени во пожар во станбен објект во Брчко. Повредените се пренесени во болницата Брчко каде им била укажана лекарска помош.

Локални медиуми јавија дека при интервенцијата пожарникарите спасиле четири деца на првиот кат од објектот.Пожарот се случил утринава околу седум часот. Засега нема информации за причината за пожарот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles