3.3 C
New York
Thursday, December 9, 2021

Buy now

spot_img

Бочварски: Враќање на авиолинијата до Доха

Потребна е обнова од авиолинијата на релација Доха, Катар, до Скопје, потенцирал министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, на средба со в.д. амбасадорот на Катар во земјава, Џасим Ал-Тани. На средбата министерот повикал и инвеститорите од Катар да ги разгледаат условите за инвестирање кај нас и да ги искористат предностите што ги нуди земјата во регионот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,052FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles