15.6 C
New York
Tuesday, September 27, 2022

Buy now

spot_img

Разоткриен досега најголемиот сајбер напад во Бугарија

Еден од најголемите кибер напади во Бугарија е откриен од „Информативните служби“ во изминатите три дена, објави Бугарското национално радио. Овој напад бил причина за отежнатиот пристап до системот за издавање електронски сертификати за вакцинација против Ковид-19. Според податоците, нападот од типот „одбивање на услугата“ дошол главно од компјутери во Русија, САД и Бразил.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles