1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Грција: Дендиас: ЕУ да понуди јасна иднина на З. Балкан

Сакаме европска перспектива за Западен Балкан и на сите актери јасно им кажуваме дека треба да ги зголемат нивните напори. Европејците треба да им понудат јасна пристапна перспектива на земјите од Западен Балкан, порача министерот за надворешни работи на Грција Никос Дендиас од Лондон, во обраќањето на настанот „Зајакнување на безбедноста и стабилноста во Европа и Медитеранот” организиран од Кралскиот институт за одбрана и безбедност.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles