11.5 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

spot_img

И.Младеновски на СП во бокс во Белград

Синоќа во  Белград официјално е  отворено СП во бокс, на кое, на покана на организаторот, во организацијата на настанот ќе помага и штипјанецот Илија Младеновски. Обврска на Младенов биле делот на техничката организација и припремата на ринговите. Инаку, светското првенство во бокс ќе трае до 7 новмври, а на истото учествуваат  650 боксери од 105 земји.  АИБА во соработка со домакините годинава ќе ги наградат боксерите побеници со: медал од чисто злато и 100 000 евра за освоено прво  место ; медал од чисто сребро и 50 000 евра за второ и  2 медали од чиста бронза и по 25 000 евра за трето место. 

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles