2 C
New York
Sunday, November 28, 2021

Buy now

spot_img

Косово: Ќе се забранат ли српските спортски активности

Косовскиот министер за култура, млади и спорт, Хајрула Чеку, денеска соопшти дека оваа недела ќе биде донесена одлука за забрана на развој на српските „паралелни спортски активности“ во Косово, пренесува Радио Слободна Европа. Овој потег уследи откако Србија ги спречи косовските боксери да учествуваат на Светското боксерско првенство што се одржува во Белград, поради државните симболи.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,032FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles