17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Нови мурали во Кочани

На ѕидот од ОУ „Св. Кирил Методиј“ се изработени нови мурали од авторите Филип Конески, Марјан Димиќ и Драган Китановски, сите од Скопје. Муралите се спој на неколку стилови во кои доминира линијата на илустрации, во кои се вклопени и мотиви поврзани со Кочани.  Изработката на муралите е дел од содржините од Програмата за култура на Општина Кочани за 2021 година.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,787FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles