17.4 C
New York
Sunday, September 25, 2022

Buy now

spot_img

Рекорден број заболени и починати од Ковид во Бугарија

Бугарија објави рекорден број дневни смртни случаи и инфекции од корона вирусот, додека четвртиот бран на болеста го поклопи здравствениот систем во најмалку вакцинираната земја-членка на Европската унија. Новите инфекции во претходните 24 часа стигнаа до 5.863, а 243 лица починаа од вирусот, покажаа официјалните податоци. Пандемијата уби 23.316 луѓе во Бугарија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles