1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Ќе се повлече ли еколошката такса?

Владата не планира да се откаже од новата најавена давачка за граѓаните по основ на еколошка такса, со која се планира поскапување на горивата за 3,5 денари без ДДВ. Предлог законот е во собраниска постапка, и се очекува по завршување на изборниот процес да се најде на разгледување пред пратениците. Со оглед на енергетската криза со која веќе има зголемување на цените на горивата но и на струјата, од Министерството за животна средина велат дека засега не се размислува за одложување или повлекување на овој предлог закон.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles