3.3 C
New York
Thursday, December 9, 2021

Buy now

spot_img

ДРЖАВЕН НАТПРЕВАР НА ПЛАЧКОВИЦА

Штипскиот клуб по спортско  качување  на вештачка  карпа ќе биде домаќин на  Државното првенство кое ќе се одржи на  планината Плачковица, во близина на  Планинарскиот дом Вртешка. кадее  изградена нова  вештачка карпа, по сите светски стандарди. На оваа  карпа можат да се одржуваат најголеми спортски натпревари на вештачка карпа. За  Државниот натпревар  се пријавија  30 натпреварувачи од Македонија Државното првенство  во сабота почнува во 12 часот. Убавото  време веројатно ќе привлече голем број  заинтересирани во овој спорт да го  следат  Државното првенство во спортско качување.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,052FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles