7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Масовно труење со вода за пиење во Албанија

Состојбата со масовното труење од водата за пиење во албанскиот град Круја останува загрижувачка, а до денеска наутро лекарска помош во градската болница побарале 500 лица од сите возрасни категории. Според медиумите зголеменото присуство на амонијак е последица на влевање на отпадни води од канализациската во водоводната мрежа. Обвинтелството на Круја денеска соопшти дека заедно со полицијата почната е истрага во врска со овој случај. 

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles