7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Се проширува капацитетот на градинката во Пробиштип

Течат градежните активности на проектот за доградба на Детската градинка „Гоце Делчев„ во Пробиштип, објект „Срничка“. За изведба на проектот обезбедена е целосна донација во износ од околу 24 милиони денари од Светска банка, преку Министерството за труд и социјална политика. Доградбата опфаќа 4 нови занимални од најсовремен скандинавски тип, со што се решава долгогодишниот проблем со недостиг на капацитети за згрижување на децата од предучилишна возраст и јасли.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles